Dr Marek Dietl wybrany na prezesa GPW

19 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wybrało dr. Marka Dietla na prezesa zarządu. Nominację zgłosił wicepremier Mateusz Morawiecki, a wybór musi zatwierdzić Komisja Nadzoru Finansowego. Dr Marek Dietl jest absolwentem i wykładowcą SGH – adiunktem w Katedrze Ekonomii Biznesu Kolegium Gospodarki Światowej. Od lutego 2016 pełni funkcję doradcy Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

więcej

Perspektywy: SGH najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczelni ekonomicznych Rankingu Szkół Wyższych 2017 opublikowanym przez „Perspektywy” 12 czerwca. SGH zdobyła też wszystkie trzy pierwsze miejsca w kategorii kierunków ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. W tym roku uplasowaliśmy się na 12. miejscu wśród ogółu uczelni akademickich. Kapituła rankingu w szczególności doceniła potencjał naukowy SGH (3. miejsce w kraju, za UW i UJ).

więcej

Program Ambasador Grupy L'Oreal w Polsce

Program skierowany do studentów II-III-IV roku.

więcej

4. rewolucja przemysłowa – seminarium z prof. J. Hwangiem

31 maja w SGH odbyło się seminarium dotyczące interdyscyplinanych studiów nad aktualnymi technologicznymi i ekonomicznymi przemianami społecznymi. Gościem spotkania był prof. Junseok Hwang z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, twórca instytutu badawczego Smart Technology Information Contents and Knowledge. Spotkanie poprowadził prof. Andrzej Kobyliński, dyrektor Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH.

więcej

Mastercard przekazał łódkę żeglarzom z AZS SGH

30 maja sekcja żeglarska AZS SGH odebrała z rąk sponsora i partnera uczelni – firmy Mastercard – łódź żaglową, na której będzie startowała w zawodach. Chrzest i przekazanie łodzi odbyły się w nietypowym dla sportów wodnych miejscu: w Auli Spadochronowej. Przed kilkoma dniami, jeszcze przed oficjalnym przekazaniem omegi, żeglarze z SGH zdobyli drużynowo drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski.